Jsem zpět na blogu a jdu zpátky v čase - aneb co se na web o parku Granátová nevešlo...

09/02/20

V těchto zimních měsících, kdy sezóna venkovních mozaiek zatím přešlapuje za zavřenými dveřmi, se občas v myšlenkách vracím k projektu realizace mozaiek pro park Granátová v Praze - Slivenci z roku 2019.

 undefined

Pro Inspirium první skutečně velká zakázka. V nově vznikajícím parku jsme měli za úkol vytvořit keramické mozaiky k obložení tří lavic a devíti sedátek o celkové ploše cca 42m2 a dvě samostatné pochozí oblázkové mozaiky - analematické sluneční hodiny 8m2 a větrnou růžici 16m2. Realizaci jsme částečně zahájili již během zimy, ve stanoveném termínu pak zdárně završili na konci září 2019.

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

Vybavuje se mi, co projekt obsáhl. Od prvních informativních schůzek s architektkou ingJanou Kohlovou, jejíž důvěry, kterou do mne vložila si navždy cením, a zástupcem realizační firmy Gardenline s.r.o. Litoměřice, přes finalizaci návrhů mozaiek, sebevzdělávání v plánované a pro naše prostředí zcela nové technologii výroby, shánění potřebného materiálu - v tomto ohledu vděčím za mnoho důležitých informací technologického rázu zaměstancům firmy Quick-mix k.s., nespočet objednávek, logistiku dodávek i předávání dokončených částí zakázky - to vše po organizační stránce.

undefined

undefined

undefined

undefined

Samotná výroba mozaiek znamenala nespočet hodin příprav používaného materiálu - vlastní výrobu keramických doplňků, štípání a broušení střepů, přípravnou fázi lepení keramických mozaiek před jejich aplikací na předem zhotovené lavice a sedátka, výrobu forem pro oblázkové mozaiky, třídění a přípravu oblázků, výrobu jednotlivých segmentů oblázkových mozaiek a jejich instalaci na určeném místě po té, co vše bylo bezpečně a úspěšně přepraveno z naší domácí dílny do Slivence. Dopravu a instalaci oblázkových mozaiek bychom nebyli úspěšně zvládli bez vydatné a řemeslně perfektní pomoci pracovníků firmy Gardenline. 

undefined

 

undefined

undefined

undefined

 

undefined

 

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

 

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

Spousta práce i lidí, kteří díky své ochotě, nasazení, spolupráci a nadšení dovedli vše k finální podobě. Keramické i oblázkové mozaiky od září 2019 mají své místo v celkové podobě nového sliveneckého parku a svým způsobem přispívají k jeho originalitě a jedinečnosti, a tak, jak věřím, přinášejí radost a potěšení jeho návštěvníkům. Díky všem zúčastněným za tuto úžasnou zkušenost a spolupráci! :-) 

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

Těšíme se na další mozaiková dobrodružství. Na tvorbu mozaiek a setkání s lidmi kolem nich, které na nás teprve čekají :-)

A pokud jste snad sami zatoužili po nějakém barevném nebo oblázkovém doplňku pro interiér či exteriér Vašeho domu, obraťte se na nás prostřednictvím kontaktu uvedeného na webových stránkách. Rádi s Vámi navážeme spolupráci a pustíme se do nového díla :-)

Martina & Lukáš 

 

GDPR - ochrana osobních údajů Inspirium

04/09/18

zpracováno 04.09.2018

Ochrana vašich osobních údajů je pro mě důležitá, a proto plně probíhá v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27.4.2016. Vaše údaje jsou u mě v bezpečí a nebudou nikdy poskytnuty třetí straně.

Kdo bude shromažďovat vaše osobní údaje?

Martina Regnerová – INSPIRIUM
OSVČ – lektorka kurzů pro veřejnost (keramika, mozaika), zakázková výroba keramika, mozaika  
V jezírkách 1547/20, 149 00 Praha 4
www.inspirium.cz
IČO: 76058875

Dodržuji následující principy:
• Neptám se na osobní informace, pokud je skutečně nepotřebuji.
• Nesdílím vaše osobní informace s nikým dalším, kromě případů týkajících se zákona, vývoje služeb nebo ochrany svých práv.
• Neukládám osobní informace na svých serverech, ledaže se jedná o probíhající využívání našich služeb (např. informační email).

Níže uvedené prohlášení o ochraně osobních údajů obsahuje i tyto principy. Toto prohlášení o ochraně osobních údajů se týká všech služeb mnou poskytované a webovými stránkami: www.inspirium.cz .

Pokud máte otázku ohledně přístupu nebo opravy vašich osobních dat, prosím, kontaktujte mě.

Rozsah zpracování osobních údajů

Vaše osobní údaje mi poskytuje, pokud:

• mě kontaktujete prostřednictvím webových stránek,
• se přihlásíte na keramický kurz, keramický nebo mozaikový workshop či jinou mnou pořádanou akci,
• uzavřeme spolu smlouvu,
• mi údaje sami poskytnete e-mailem, telefonicky nebo jiným způsobem.

Zpracovávám tyto údaje:

• jméno a příjmení nebo obchodní firma,
• telefonní číslo,
• e-mailová adresa,
• poštovní adresa,
• fotografie – v případě účasti na kurzu

Účely zpracování a jejich právní základ

Plnění smlouvy
Údaje, které mi poskytujete, používám k tomu, abych vás mohla kontaktovat zpět s odpovědí na vaše požadavky pro účely plnění smlouvy, vyřízení vašich objednávek. Veškeré osobní údaje jsou zpracovány zákonným a transparentním způsobem a jsou vyžadovány pouze přiměřené, relevantní a nezbytné údaje ve vztahu k účelu zpracování.
Informační email (oprávněný zájem)
Osobní údaje zpracovávané za účelem zasílání informačních emailů, které upozorňují na plánovaný program mnou pořádaných akcí.
Analytika (oprávněný zájem)
Využívám služeb Google Analytics pro anonymní analýzu chování uživatelů našich webových stránek, abychom mohli najít a opravit chyby v uživatelském rozhraní. Tato aplikace může využívat cookies k mapování vašeho pohybu na našich webových stránkách. Více informací naleznete na stránkách služby https://www.google.com/analytics/learn/privacy.html?hl=cs
Fotky (souhlas)
Z pořádaných kurzů pořizuji fotografie jak vznikajících děl, tak účastníků pro zachycení atmosféry na kurzu. Přihlášením se na kurz souhlasíte s tím, že některé fotografie budou uveřejněny na stránkách : www.inspirium.cz a https://www.facebook.com/inspirium.art . 
Na každém kurzu ústně připomínám na tuto zásadu a kdokoliv může požádat, aby fotografie s ním/ní, či jeho/jí věcí nevznikli a nebo nebyly uveřejněny. Pokud by došlo k uvěřejnění fotografie, která by tam podle vás neměla být, můžete mě kontaktovat a smažu ji.

Jak dlouho uchovávám vaše údaje
Údaje použité k plnění smlouvy, odpovědi na e-mail či telefon, jsou uloženy na dobu neurčitou. Jsou využívány pouze k nutné komunikaci o dané službě.
Údaje využívány k rozesílání informačních emailů jsou uloženy na dobu neurčitou. Každý příjemce má právo zjistit, jaké informace mi poskytl a zažádat o výmaz z rozesílání emailů.

Kontaktní údaje
Pokud máte otázku ohledně přístupu nebo opravě vašich osobních dat, prosím, kontaktujte mě.

V Praze dne 04.09.2018

Martina Regnerová - INSPIRIUM 

 

Ještě jednou prázdninová .... / Once more back to summer holidays ....

16/09/16

...prázdninová příhoda, vyprávění, příběh .... o výletě ... a o tom, co přišlo potom :-)

...výlet do jednoho naprosto úžasného vetešnictví v Martinicích, kam, když se vejde, Vám tak nějak spadne brada a říkáte už jen jůůůů, jůůůůů a heleeee a tááámhleeee a pak možná i na chvíli člověk oněmí protože to harampádí, když je tak nějak pohromadě a na hromadě působí magicky a dokonce i krásně ...i s tou vrstvou prachu a špíny .... 

...tak tam jsme se vydali ... s Lukášem - statečný čin, k němuž se odhodlal ... a vydržel! i milá paní prodavačka vetešníková ocenila jeho trpělivost ..."na chlapa dobrý!", když odolával mému nekonečnému šmejdění po místnostech, regálech a policích mezi talířky a talíři a hrníčky a konvičkami a pokličkami a soškami ... a hlavně ať je to všechno co nejvíc barevné a zářivé a leskne se, juj, to bylo! a byla z toho plná bedna a ...ani to moc nestálo, ale ten výlet stál za to!!! za ty všechny poklady, co jsem si domů přivezla, natěšená a nedočkavá na další krok ... 

undefined

...takže teď si vybrat, co se tak k sobě hezky hodí ....a ROZBÍÍÍÍÍT anebo ještě lépe PEČLIVĚ ROZŠTÍPAT ... to jde pomaleji, ale výsledek je téměř zaručený! s porcelánem je to najednou úplně jiné "kafe", jinak se štípe než obklady, jinak reaguje ...preciznější, delikátnější, ušlechtilejší, náročnější ...ale pak odmění 

...zatím jsem si udělala radost dvěma novými kousky zrcadel, jsou již k prodeji

(nyní zde: http://www.fler.cz/shop/inspirium ) 

undefined undefined

...na další kousky se těším ... kam mě tentokrát inspirace porcelánovou mozaikou zavede, hmmm, hmmm ...nechám se překvapit :-) 

...takže staré porcelánové barevné malované či bílé nevyhazovat! ...rozbít, rozštípat, poskládat, nalepit a nový příběh je na světě!

Souhlasíte?! :-) 

 

...back to a summer holidays story about a trip I made, and about what came next :-)

...it was a trip to an awesome junk shop in Martinice where one comes and remains open-mouthed with astonishment ...so much junk at one place appears magical and beautiful at the same time...even with the thick layer of dust that lazily wallows on each single piece

...so we went there ...with Lukáš - a brave man indeed! ...he made it, and even a nice oldish lady, local shop assistant, appreciated his achievement and patience ..."very good for a man!", she said, when he stood there waiting for me to finish my endless hunt for treasures ... china plates, saucers, cups, teapots, lids, stattuetes ...may everything be colourful, bright and shiny ...and it was ...in the end one big box of porcelain beauties, seemingly priceless but my true treasure I brought back home ...so I was right ready for the next step ...

...to chose what looks good together and BRAKE IT or even better CUT IT carefully and slowly, shaping each piece of china to get the one desired outcome ...making mosaics with porcelain feels different ...broken china is material of different nature and requires to be worked with accordingly ...but patience and delicate care bring interesting and rewarding results 

...so far I have made two porcelain mosaic mirrors, and they are for sale!

(http://www.fler.cz/shop/inspirium)

...and I am already looking forward to my inspiration next call curious where this time She is going to take me

...so DO NOT throw away old, colourful, painted or white china ... brake it, cut it, put it back together in a different way, glue it on something suitable and a new story comes to life! don't you agree?! :-)  

 

Příběh jedné zdi, aneb jak zeď k mozaikovému kabátku přišla :-)

05/09/16

To jsme tak jednou, teď už více než před rokem, seděly se ségrou v kavárně ve Velkých Popovicích, usrkávaly výbornou, voňavou kávu, povídaly si a koukaly přitom skrze prosklenou stěnu ven do přihlehlé zahrádky. A tam byla! Šedá, taková nijaká, tak trochu smutná a prázdná a veliká. ZEĎ. Kousek jí na fotce vykukuje ...a já koukala na ní, na celou, a v uších mi začalo znít "mozaika, mozaika, mozaika" :-) 

undefined

Uplynulo pár týdnů ... 

undefined

 intenzivních příprav ...

 undefined

undefined

a místo v kavárně jsme vyměnily za místo u zdi :-) 

undefined

A jak plynul čas, zeď jsme pomalu proměňovaly ... barevnější, pestřejší, veselejší, ke koukání, k inspiraci ... pro radost. 

undefined

undefined

A koncem července 2016 dostala zeď kompletně nový kabátek ...

HOTOVO! Velikost 20 m2, použito nespočet střepů ze zbytků, vyřazených nebo zlevněných obkladů, střepy ze zrcadel, skleněné pecky různých barev, skleněné rybičky, několik polodrahokamů, zbytky kamenné mozaiky, vyřazená víčka konviček od firmy Fortel, česká keramika :-) a kila lepidla a spárovací hmoty a také stovky hodin, litry potu, sem tam mozol a občas bolavá záda, ale hlavně radost, pocit naplnění z práce rukama, spokojenost, že pomalu ale jistě jsme to od začátku dotáhly až do zdárného konce! ... 

undefined

Tak přijďte - dát si kávu, výbornou, voňavou a k tomu s novým, barvami zářivým výhledem! 

Kavárna Posezení u Andělky, Masarykova 38, Velké Popovice :-) 

A ještě na rozloučenou - jak na Oskarech :-) .... Díky moc za tolik potřebnou a skvělou pomoc a podporu mé sestřičce Jítě a také oběma Andělům (Petře a Vláďovi Andělovým), bez jejichž svolení a nadšení i důvěru v naše mozaikové počínání by se tento projekt vůbec neuskutečnil. A také díky mému příteli Lukášovi, za trpělivost a za to, že o mě vždy s láskou pečoval a pečuje - výborně vaří :-) 

Home ← Starší příspěvky