To jsme tak jednou, teď už více než před rokem, seděly se ségrou v kavárně ve Velkých Popovicích, usrkávaly výbornou, voňavou kávu, povídaly si a koukaly přitom skrze prosklenou stěnu ven do přihlehlé zahrádky. A tam byla! Šedá, taková nijaká, tak trochu smutná a prázdná a veliká. ZEĎ. Kousek jí na fotce vykukuje ...a já koukala na ní, na celou, a v uších mi začalo znít "mozaika, mozaika, mozaika" :-) 

undefined

Uplynulo pár týdnů ... 

undefined

 intenzivních příprav ...

 undefined

undefined

a místo v kavárně jsme vyměnily za místo u zdi :-) 

undefined

A jak plynul čas, zeď jsme pomalu proměňovaly ... barevnější, pestřejší, veselejší, ke koukání, k inspiraci ... pro radost. 

undefined

undefined

A koncem července 2016 dostala zeď kompletně nový kabátek ...

HOTOVO! Velikost 20 m2, použito nespočet střepů ze zbytků, vyřazených nebo zlevněných obkladů, střepy ze zrcadel, skleněné pecky různých barev, skleněné rybičky, několik polodrahokamů, zbytky kamenné mozaiky, vyřazená víčka konviček od firmy Fortel, česká keramika :-) a kila lepidla a spárovací hmoty a také stovky hodin, litry potu, sem tam mozol a občas bolavá záda, ale hlavně radost, pocit naplnění z práce rukama, spokojenost, že pomalu ale jistě jsme to od začátku dotáhly až do zdárného konce! ... 

undefined

Tak přijďte - dát si kávu, výbornou, voňavou a k tomu s novým, barvami zářivým výhledem! 

Kavárna Posezení u Andělky, Masarykova 38, Velké Popovice :-) 

A ještě na rozloučenou - jak na Oskarech :-) .... Díky moc za tolik potřebnou a skvělou pomoc a podporu mé sestřičce Jítě a také oběma Andělům (Petře a Vláďovi Andělovým), bez jejichž svolení a nadšení i důvěru v naše mozaikové počínání by se tento projekt vůbec neuskutečnil. A také díky mému příteli Lukášovi, za trpělivost a za to, že o mě vždy s láskou pečoval a pečuje - výborně vaří :-)